Kurs savoir vivre- dobre maniery.

Zazwyczaj dobre wychowanie i odrobina wyczucia podpowiadają nam jak mamy się zachować. Od wieku dziecięcego wpajano nam przecież słowa takie jak dziękuję, przepraszam, proszę. Jeśli nadal posługujemy się zasadami, które poznaliśmy będąc dzieckiem to z jednej strony dobrze, a z drugiej źle. Dobrze, ponieważ świadczy to o naszej kulturze osobistej; źle, ponieważ nie powinnyśmy poprzestawać na takim minimum. Skoro z roku na rok jesteśmy starsi, mamy nowe doświadczenia i obowiązki, które sprawiają, że zmieniamy się w sposób dynamiczny, to dlaczego mamy się nie rozwijać również w obszarze naszej kultury?

tie-690084_1280
Otóż, zasady dobrego zachowania mogą nam się przydać właściwie wszędzie. Nie mam tutaj na myśli spotkania z królową Anglii czy papieżem, ale zwyczajne sytuacje, które mają miejsce w naszym życiu. Właściwie w każdej sytuacji osobistej oraz w kontaktach biznesowych powinniśmy wiedzieć jak się zachować. Takie zasady funkcjonują cały czas, ale nie każdy o nich wie. Stąd też widzimy czasem kompromitujące zdjęcia lub filmy ośmieszające znane osoby, które o dobrym zachowaniu wiedzą raczej niewiele. Jeśli mamy wrażenie, że my również nie zawsze wiemy jak się zachować, możemy wybrać się na kurs savoir vivre, gdzie opanujemy tę sztukę do perfekcji.
Na kursie nauczymy się jak dobierać odpowiedni strój do rodzaju przyjęcia. Dowiemy się również jak przywitać naszego gościa w sytuacji oficjalnej w firmie lub w sytuacji prywatnej w domu. I już tutaj zazwyczaj się schody, ponieważ zazwyczaj nie wiemy kto pierwszy powinien wyciągnąć rękę. Gospodarz czy gość? Mężczyzna czy kobieta? Osoba starsza czy młodsza? Jeśli jakoś „przeżyjemy” powitanie, czekają nas kolejne stresujące sytuacje, a mianowicie posiłek, podczas którego zły sposób serwowania herbaty czy używania niewłaściwych sztućców może nas pogrążyć. Zanim jednak usiądziemy do stołu, musimy się zastanowić, gdzie posadzić swojego gościa, aby go nie urazić. Przy stole powinna panować ustalona hierarchia. Są miejsca dla ludzi najważniejszych i dla przysłowiowej służby domowej. Nie można odwrócić tych ról, ponieważ nasz honorowy gość może wyjść trzaskając drzwiami z oburzenia. Jeśli chcemy tego uniknąć, najprostszym sposobem będzie udział w szkoleniu z savoir vivre.
Na kursie poznamy wszystkie zasady i reguły zachowania, które ułatwią nam funkcjonowanie nawet w najmniej konwencjonalnych sytuacjach. Takie zasady są zawsze aktualne, niezależnie od naszego wieku czy wykształcenia i świadczą o nas jak najlepiej. Jeśli więc chcemy w oczach innych ludzi uchodzić na osoby z wysoką kulturą osobistą — najprostszą i najkrótszą drogą do tego celu jest udział w kursach savoir vivre.

damian
About damian