Rekonstrukcja piersi – kiedy ją wykonać.

Rak piersi to niestety dość znana choroba, na którą dopada wiele kobiet. Podczas przechodzenia przez to schorzenie bardzo często trzeba się poddać zabiegowi usuwania piersi. A dla wielu kobiet jest to ogromne, nieprzyjemne przeżycie. W końcu piersi są symbolem kobiecości i atrakcyjności. To właśnie dlatego wiele kobiet po ich utracie decyduje się na rekonstrukcję. Rekonstrukcja piersi pozwala pacjentkom zaprezentować swoje zwycięstwo nad rakiem i powrócić do normalności. To właśnie dlatego zabieg staje się coraz bardziej popularny.

Niestety, aby skorzystać z takiego zabiegu, należy mieć pewne środki pieniężne. Teoretycznie każdej kobiecie po przejściu przez usuwanie piersi przysługuje ich rekonstrukcja. Jednak jak wiadomo, kłopoty finansowe sprawiają, że prawo nieco się zmienia. Dlatego obecnie Fundusz nie płaci zwykle za rekonstrukcję piersi, jeśli nie jest to operacja ratująca zdrowie pacjentki. Czasem warto jednak odłożyć trochę swoich pieniędzy i zdecydować się na taki zabieg. Może on przynieść wiele korzyści.

smile-122705_1920

Oczywiście decyzję o zabiegu pacjentka podejmuje wspólnie ze swoim lekarzem. Na początku określa się sposób odtwarzania piersi. Zwykle pacjentki chcą przy tym uzyskać swój pierwotny, naturalny biust. Wtedy następuje szereg, różnych zabiegów. W ich efekcie piersi zaczynają przypominać naturalny biust. Będzie on po prostu nieco inny w dotyku. Oczywiście później należy odpowiednio dbać o taką pierś i regularnie odwiedzać gabinet lekarski w celu kontrolnym. Warto jednak jeszcze przed zabiegiem zastanowić się, czy naprawdę chce się go wykonać. Wiele kobiet sądzi, że tylko taki zabieg może podbudować ich pewność siebie oraz poprawić ich cały wygląd. A często nie jest to prawda. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, czy wykonanie danego zabiegu na pewno przyniesie nam tylko korzyści. W końcu rekonstrukcja piersi wymaga wielu, ciężkich zabiegów oraz długiego leczenia. Tylko zmotywowana i silna kobieta spokojnie przejdzie przez cały ten, stresujący i niezbyt przyjemny proces.

damian
About damian